Przejdź na stronę:

Studia polecane przez pracodawców

Docenieni przez pracodawców
Według rankingu przeprowadzonego  przez tygodnik „Wprost” Uczelnie WSB Merito są najbardziej cenioną przez pracodawców grupą uczelni niepublicznych w Polsce.

Uczelnie WSB Merito najczęściej wybieranymi uczelniami niepublicznymi
Według wyników raportu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa z 2021 roku Uczelnie WSB Merito to najczęściej wybierane przez kandydatów uczelnie niepubliczne w Polsce. W 2021 roku Uczelnie WSB Merito wybrało ponad 37 tysięcy kandydatów. 

Ranking  „Perspektyw” 2022
Ogólnopolski ranking niepublicznych uczelni magisterskich miesięcznika „Perspektywy”, zestawienie przygotowano na podstawie sześciu grup kryteriów prestiżu wśród pracodawców oraz kadry akademickiej, potencjał naukowy uczelni, warunki kształcenia, innowacyjność oraz poziom umiędzynarodowienia jednostki.

  • Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku nr 1  na Pomorzu
  • Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu nr 1 w Wielkopolsce od 2000 roku – ranking uczelni niepublicznych Rzeczpospolita & Perspektywy
  • Uniwersytet WSB Merito Szczecin nr 1 w Zachodniopomorskiem
  • Ponadto Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu jest nr 1 na Dolnym Śląsku według rankingu preferencji pracodawców przygotowanym przez "Rzeczpospolitą" i "Perspektywy".

Zaufało nam już 400 000 studentów!

W opublikowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki informacji o wynikach rekrutacji na studia I stopnia i jednolite magisterskie, na rok akademicki 2021/2022 Uczelnie WSB Merito po raz kolejny zajęły czołowe miejsca w zestawieniu najczęściej wybieranych uczelni na studiach I stopnia i jednolitych magisterskich. W tym roku na ten typ studiów w Uczelniach WSB Merito zdecydowało się prawie 38 tysięcy kandydatów. 

Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu została wskazana w tym zestawieniu jako najczęściej wybierana uczelnia niepubliczna w Polsce, natomiast Uniwersytety WSB Merito w Gdańsku, Toruniu i Wrocławiu jako najpopularniejsze w swoich regionach. 

Dużym sukcesem okazała się również rekrutacja do Uczelni WSB Merito w Warszawie. Uczelnia rozpoczęła działalność w 2019 roku i już dziś jest jedną z najczęściej wybieranych uczelni w stolicy. 

 

Praktyki i staże - kształcimy praktycznie!

Warto wiedzieć, że Uczelnie WSB Merito aktywnie uczestniczą w regionalnym życiu gospodarczym. Dzięki temu posiadają szeroką bazę partnerów biznesowych i dają swoim studentom dostęp do staży i praktyk – zdobyta w ten sposób wiedza ma ogromną wartość.

Jeżeli więc chcesz wyróżnić się na konkurencyjnym rynku pracy, sprawdź  możliwości jakie Uczelnie WSB Merito dają swoim studentom podczas studiów. Skorzystaj z oferty praktyk i staży organizowanych w dużych firmach, dzięki którym:

  • zdobędziesz nowe umiejętności i doświadczenie,
  • sprawdzisz swoją wiedzę teoretyczną,
  • nawiążesz nowe kontakty biznesowe
  • poznasz zasady funkcjonowania przedsiębiorstw.

 

Współpracujemy z biznesem

Wzajemne przenikanie się świata nauki i biznesu sprawiło, że w Uczelniach WSB Merito studenci zdobywają wiedzę połączoną z praktyką ekspertów. Niektóre kierunki studiów zostały objęte patronatem przedsiębiorstw, a zajęcia prowadzone są przez doświadczonych przedsiębiorców. Takie hybrydowe spojrzenie na proces nauczania powoduje, że staje się ono efektywne i praktyczne.

Na stałe współpracujemy z:

Więcej informacji na stronie www.merito.pl.