Wybierz WSB w swoim mieście

Studia polecane przez pracodawców

Docenieni przez pracodawców
Według rankingu przeprowadzonego  przez tygodnik „Wprost” Wyższe Szkoły Bankowe są najbardziej cenioną przez pracodawców grupą Uczelni niepublicznych w Polsce.

Wyższe Szkoły Bankowe najczęściej wybieranymi uczelniami niepublicznymi
Według wyników raportu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa z 2015 roku Wyższe Szkoły Bankowe to najczęściej wybierane przez kandydatów uczelnie niepubliczne w Polsce. W 2015 roku Wyższe Szkoły Bankowe wybrało ponad 13 tysięcy kandydatów. 

Ranking  „Perspektyw” 2016
Ogólnopolski ranking niepublicznych uczelni magisterskich miesięcznika „Perspektywy”, zestawienie przygotowano na podstawie sześciu grup kryteriów prestiżu wśród pracodawców oraz kadry akademickiej, potencjał naukowy uczelni, warunki kształcenia, innowacyjność oraz poziom umiędzynarodowienia jednostki.

  • WSB Gdańsk nr 1  na Pomorzu
  • WSB Poznań nr 1 w Wielkopolsce od 2000 roku – ranking uczelni niepublicznych Rzeczpospolita & Perspektywy
  • WSB Szczecin nr 1 w Zachodniopomorskiem
  • Ponadto WSB we Wrocławiu jest nr 1 na Dolnym Śląsku według rankingu preferencji pracodawców przygotowanym przez "Rzeczpospolitą" i "Perspektywy".

Zaufało nam już 270 000 studentów!

WSB stanowi największa grupę szkół wyższych w Polsce. Studenci kształcą się na 75 różnych kierunkach, 430 specjalizacjach,  w 9 największych miastach w Polsce. Naszą siłą jest praktyczny charakter studiów, który doskonale przygotowuje do realiów rynku pracy.

 

Praktyki i staże - kształcimy praktycznie!

Warto wiedzieć, że Wyższe Szkoły Bankowe aktywnie uczestniczą w regionalnym życiu gospodarczym. Dzięki temu posiadają szeroką bazę partnerów biznesowych i dają swoim studentom dostęp do staży i praktyk – zdobyta w ten sposób wiedza ma ogromną wartość.

Jeżeli więc chcesz wyróżnić się na konkurencyjnym rynku pracy, sprawdź  możliwości jakie Wyższe Szkoły Bankowe dają swoim studentom podczas studiów. Skorzystaj z oferty praktyk i staży organizowanych w dużych firmach, dzięki którym:

  • zdobędziesz nowe umiejętności i doświadczenie,
  • sprawdzisz swoją wiedzę teoretyczną,
  • nawiążesz nowe kontakty biznesowe
  • poznasz zasady funkcjonowania przedsiębiorstw.

 

Współpracujemy z biznesem

Wzajemne przenikanie się świata nauki i biznesu sprawiło, że w Wyższej Szkole Bankowej studenci zdobywają wiedzę połączoną z praktyką ekspertów. Niektóre kierunki studiów zostały objęte patronatem przedsiębiorstw, a zajęcia prowadzone są przez doświadczonych przedsiębiorców. Takie hybrydowe spojrzenie na proces nauczania powoduje, że staje się ono efektywne i praktyczne.

Na stałe współpracujemy z:

Więcej informacji na stronie www.wsb.pl.